Budowa i zastosowanie nożyc hydraulicznych

Budowa i zastosowanie nożyc hydraulicznych
kragwiedzy
Technologie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nożyce hydrauliczne to specjalistyczne urządzenia, które znajdują zastosowanie w bardzo wielu gałęziach przemysłu. W zależności od przeznaczenia, cechują się one inną maksymalną siłą cięcia, która może sięgać nawet kilkudziesięciu ton, a także różnym stopniem twardości ostrza. Niektóre urządzenia wykonane są ze specjalnego stopu, dzięki czemu świetnie spisują się w przypadku cięcia nawet utwardzonych cieplnie części pojazdów. Te dostępne w sklepie SafeTech doskonale radzą sobie one też z przecinaniem, blach, kabli i wielu innych. Dzięki temu nożyce hydrauliczne stosowane są m.in. w recyklingu samochodowym, odlewnictwie oraz przy pracach rozbiórkowych, wymagających cięcia prętów, rur oraz materiałów konstrukcyjnych. Składają się one z ostrza, korpusu cylindra siłownika hydraulicznego, mechanizmu sterującego, rękojeści z uchwytem, osłon dłoni i przewodu hydraulicznego oraz systemu dwuwężowego.

Użyteczne nie tylko w branży przemysłowej

Z pomocy nożyc hydraulicznych korzystają często służby ratownicze, zwłaszcza strażacy. Posługują się nimi m.in. w ratownictwie drogowym. Dzięki nim mogą umożliwić sobie dostęp do poszkodowanego, zakleszczonego w rozbitym samochodzie, poprzez przecięcie karoserii i kierownicy czy usunięcie innych przeszkód uniemożliwiających swobodny dostęp do rannego. Nożyce hydrauliczne nieodzowne są też w przypadku działań pożarowych w trudnym terenie, gdzie dostęp jest ograniczony przez metalowe elementy konstrukcji budynku lub kraty. Mogą one też służyć do cięcia dachów, dzięki czemu sprawdzają się w przypadku konieczności usuwania ich elementów, zniszczonych w wyniku działania nagłych warunków atmosferycznych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety korzystania z cateringu w pracy
Zalety korzystania z cateringu w pracy
Oszczędność czasu Współczesny człowiek każdego dnia spędza w pracy po kilkanaście godzin. Żeby móc prawidłowo funkcjonować potrzebuje energii dostarczanej wraz […]
Ostatnie wpisy