Prywatna obsługa medyczna staje się coraz popularniejszą usługa. Pacjenci nie mając ochoty na oczekiwanie w długich, często paromiesięcznych kolejkach, decydują się na wizytę prywatną u specjalisty. Dostępność lekarza, nawet w ciągu kilku dni, sprawia, iż wolimy zapłacić i szybko rozpoznać problem. Czy jednak na dłuższą metę to się opłaca?
Jeśli czujemy, że coś niepokojącego dzieje się w naszym organizmie, w pierwszej kolejności udajemy się do państwowego lekarza pierwszego kontaktu. Jest to wizyta bezpłatna i nie czeka się na nią długo. Gdy jednak okaże się, iż musimy udać się dalej do specjalisty, możemy być mocno rozczarowani. Długie kolejki i odległe wizyty skutecznie zniechęcają większość pacjentów. Dlatego wiele osób decyduje się na prywatną wizytę. Opłata rzędu stu do kilkuset złotych jest jednorazowo akceptowana przez większość.
Udając się na wizytę mamy możliwość wcześniejszego porównania cen. Dla przykładu prawie każdy okulista w Krakowie cennik ma widoczny na swojej stronie www. To są pojedyncze wizyty, niestety, jeśli pacjent wymaga długotrwałego leczenie, częste porady w gabinetach prywatnych potrafią poważnie nadszarpnąć kieszeń i dlatego raczej niewielu się na to decyduje.
Prywatna obsługa medyczna nie musi być jednak droga jeśli nasz pracodawca oferuje nam abonament medyczny, jako jeden z benefitów. Większość dużych firm obejmuje swoich pracowników taką właśnie opieką. W cenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie lub nawet za darmo można korzystać z pełnego zakresu usług medycznych i mieć dostęp do szerokiej gamy specjalistów. Rentgen prywatnie w Krakowie czy Warszawie będzie łatwo dostępny i w cenie abonamentu.
Prywatne usługi medyczne potrafią być bardzo drogie. Większość pacjentów korzysta z nich, ale na bazie pakietów pracowniczych. Rynek ten jednak bardzo dynamicznie się zmienia. Firmy medyczne starają się dostosowywać swoją ofertę również do prywatnych osób i zachęcają do korzystania z pakietów dla pacjentów indywidualnych.