Czy warto zatrudnić firmę do sprzątania biura?

Czy warto zatrudnić firmę do sprzątania biura?
kragwiedzy
Wszystko wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wynajmując powierzchnie biurowe lub tworząc biuro w posiadanej na własność nieruchomości trzeba pomyśleć nie tylko o odpowiednim zagospodarowaniu przestrzeni, aby pracownicy mieli dużo miejsca do pracy, ale też choćby o tak przyziemnej sprawie jak sprzątanie. W prawie pracy nie ma zapisu, że pracownik musi sprzątać biuro, ale powinien zachowywać czystość na swoim biurku i nie stwarzać zagrożenia dla innych przez np. bałagan w miejscu swojej pracy. Dlatego też to na pracodawcy spoczywa dbałość o czystość i BHP.

Kiedy pracownicy sprzątają po sobie

Oczywiście prawo nie zabrania dodaniu pracownikowi obowiązku dbania o czystość. W małych biurach jest wręcz normą, że pracownicy układają sobie dyżury i np. raz w tygodniu ktoś odkurza meble, myje podłogę i przeciera biurka. Jednak jest to kwestia umowna i pracownicy nie muszą się na to zgadzać. Z drugiej strony mogą też to wykorzystywać do nie wykonywania swoich innych obowiązków. Przykładowo wolą odkurzyć szafę z aktami niż wykonać służbowe telefony. Bo trzeba wiedzieć, że sprzątanie będzie liczyć się do czasu pracy. Nikt nie zostanie dłużej, aby posprzątać biuro.

Czy warto zatrudnić firmę do sprzątania biura?

Najczęściej więc w biurach do sprzątania zatrudnia się specjalistyczną firmę. Pracownicy takich firm sprzątają szybko, sprawnie, a przede wszystkim po godzinach pracy biura, a więc nie przeszkadzają innym pracownikom w wykonywaniu swoich obowiązków. Ponadto w wielu budynkach biurowych są zatrudniane sprzątaczki na etat, więc zlecenie im posprzątania biura np. 2 razy w tygodniu nie będzie trudne, ani zbyt drogie. Sprawdź przykładową ofertę: “sprzątanie Warszawa”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy malarstwo w dobie dzisiejszych czasów jest opłacalną profesją?
Czy malarstwo w dobie dzisiejszych czasów jest opłacalną profesją?
Powszechne jest wyobrażenie artysty malarza, jako człowieka wiecznie oderwanego od rzeczywistości, zanurzonego w swojej wyobraźni i ekscentrycznego jak choćby Salwador […]
Ostatnie wpisy