Zimowe nakrycie głowy dla dziecka – czapka, opaska, a może nauszniki?

Zimowe nakrycie głowy dla dziecka – czapka, opaska, a może nauszniki?
kragwiedzy
Życie i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nakrycie głowy jest niezwykle ważne w okresie zimowym. Mówi się o tym, że duża część ciepła ucieka właśnie przez głowę, poza tym nie zakładając na nią żadnego okrycia łatwiej o przeziębienie, problemy z zatokami czy zapaleniem ucha. Szczególnie w przypadku dzieci, które szybko się pocą, a w takich warunkach nie sposób uniknąć choroby. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów nakrycia głowy. Najbardziej klasyczne są czapki dla dzieci, które przyciągają kolorami, wzorami i ciekawymi deseniami. Wersje dla dzieci są wielobarwne, zawierają zwierzęce i bajkowe printy, a także ciekawe rozwiązania takie jak pompony, uszy, czy inne dodatkowe elementy. Alternatywą dla nich są opaski albo nauszniki. Jaki rodzaj nakrycia wybrać?

Zima nie jest taka zła

Ciepłe, przewiewne materiały mogą znacząco poprawić komfort w czasie zimowych dni. To właśnie materiał, z którego wykonane są nakrycia głowy ma największe znaczenie. Najlepiej sprawdza się oczywiście wełna, która zapewnia największy komfort cieplny. Duże znaczenie ma również komfort maluszka. Dlatego jeśli wybieramy czapki, najlepiej by miały wiązanie, które utrzyma nakrycie na głowie aktywnego maluszka. Wybór konkretnego rozwiązania jest zwykle bardzo indywidualny, ale warto wziąć pod uwagę wymienione czynniki, które z pewnością ułatwią podjęcie decyzji. Opaski i nauszniki sprawdzą się przede wszystkim wtedy, gdy temperatury nie są zbyt niskie. Z pewnością są również bardzo modnym dodatkiem, który ma wiele uroku. Warto jednak zadbać przede wszystkim o ich funkcjonalność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Za pomocą czego zniwelować wibracje w konstrukcjach metalowych?
Za pomocą czego zniwelować wibracje w konstrukcjach metalowych?
Konstrukcje wykonane z metalu bardzo często są narażone na niepożądane wibracje, czyli drgania o charakterze mechaniczno-akustycznym, charakteryzujące się niską częstotliwością […]
Ostatnie wpisy